AKTUALNOŚCI
Zapraszamy do odwiedzania nas na www.facebook.com/kps.siedlce
Trenuj siatkówkę w KPS Siedlce! szczegółowe informacje udziela trener Maciej Nowak 602-795-390
Zapraszamy na siatkarskie treningi chłopców zamieszkałych na terenie Siedlec, Stoku Lackiego i Skórc...
środa, 21 lutego 2018

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

Niedziela nie była dla nas, zagramy w małym finale I-Ligi!
1396 odsłon
Wpisany przez Administrator    niedziela, 26 marca 2017 19:51    Drukuj Email

Share


Siatkarze Ślepska Suwałki szybko otrząsnęli się po sobotniej porażce z KPS-em Siedlce. Mimo że w niedzielnym meczu wystąpili bez Kamila Skrzypkowskiego, to tylko w pierwszym secie mieli problem, żeby ograć siedlczan. Kolejne dwa toczyły się pod ich coraz większą kontrolą, a wygrana 3:0 dała im awans do finału, w którym czeka już Aluron Virtu Warta Zawiercie.
 
W decydujące starcie lepiej weszli goście, którzy po asie serwisowym Jakuba Buckiego wyszli na dwupunktowe prowadzenie, ale nie cieszyli się z niego zbyt długo, bowiem chwilę później pięknym za nadobne odpowiedział im Karol Rawiak, a skuteczny blok suwałczan dał im niewielką nadwyżkę. Z biegiem czasu gra się wyrównała, choć w poczynaniach obu zespołów była widoczna pewna nerwowość. Nie unikały one prostych błędów, które były przeplatane skutecznymi zagraniami. Dopiero udane kontry Buckiego i Mateusza Błasiaka sprawiły, że w środkowej fazie premierowej odsłony podopieczni Witolda Chwastyniaka odskoczyli od przeciwników na trzy oczka. Gospodarze nie zamierzali jednak tanio sprzedawać skóry, a dzięki dobrej grze w bloku oraz mocnemu zbiciu Wojciecha Winnika zdołali wrócić do gry. W końcówce po technicznym zagraniu Jana Lesiuka to oni byli bliżej sukcesu. Prowadzili nawet 24:22, ale KPS doprowadził do walki na przewagi. W niej lepszy okazał się Ślepsk, który po zbiciu Rawiaka przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść (26:24).
 
Udane rozpoczęcie meczu dodało wiatru w żagle podopiecznym Dimitrija Skorego, którzy po zbiciu Winnika już na początku drugiej partii wypracowali sobie dwupunktową nadwyżkę. Od czasu do czasu udanymi kiwkami zaskakiwał gości Piotr Lipiński, a siedlczanie jakoś nie mogli odnaleźć rytmu z sobotniego pojedynku. Na dodatek kilka razy nadziali się na blok suwałczan, a udane kontry Łukasza Rudzewicza spowodowały, że dystans dzielący oba zespoły wzrósł do pięciu oczek. Siedlczan do walki próbował poderwać Bucki, ale przy jego zagrywce tylko częściowo udało im się zniwelować straty. Wprawdzie po błędzie Winnika niemal wrócili do gry, ale udane zbicia Łukasika to było zbyt mało, by dotrzymać kroku suwałczanom, w których szeregach funkcjonowały nie tylko skrzydła, ale także środek. Dzięki temu w decydującą część tego seta wkroczyli oni z czteropunktową przewagą. W końcówce przyjezdni przy zagrywce Krzysztofa Gibka zerwali się jeszcze do walki, ale duet Rudzewicz/Hunek przypieczętował sukces Ślepska (25:22).
 
Tylko przez moment trzeciej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb. Szybko ponownie zaczęła się uwidaczniać przewaga gospodarzy, w szeregach których z dobrej strony pokazywał się Rawiak. Asa serwisowego dołożył Daniel Szaniawski, a błąd w ataku popełnił Łukasik, przez co już na początku trzeciej partii sytuacja siedlczan zrobiła się bardzo trudna. Popełniali oni coraz więcej błędów, a na niewiele zdawały się też zmiany dokonywane przez trenera Chwastyniaka. Suwałczanie pewnie kroczyli do sukcesu, a kiedy swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Lesiuk, ich prowadzenie wzrosło do sześciu oczek. Na tym jednak nie zamierzali poprzestawać. W kolejnych minutach odebrali resztki ochoty do walki rywalom, popisując się szczelnymi blokami, a zarazem zwiększając przewagę do dziesięciu punktów. Pojedyncze udane zagrania Mateusza Ogrodniczuka i Sławomira Zemlika nie były już w stanie odwrócić losów spotkania. Ostatecznie Ślepsk triumfował 25:15, a kropkę nad i postawiło zbicie Rawiaka.
 
Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:0
(26:24, 25:22, 25:15)
 
Składy zespołów:
Ślepsk: Winnik, Lipiński, Rawiak, Lesiuk, Rudzewicz, Szaniawski, Andrzejewski (libero) oraz Hunek, Tomczak i Linda
KPS: Zrajkowski, Bucki, M’Baye, Polański, Łukasik, Błasiak, Januszewski (libero) oraz Szaniawski, Gibek, Gontarewicz, Ogrodniczuk i Zemlik
 

Ile osób teraz nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Bilety i Karnety 2014/2015

Grupy młodzieżowe - treningi, nabory, trenerzy, adresy sal

Zostań FANEM KPS!

KPS Siedlce korzysta ze współfinansowania ze środków Urzędu Miasta Siedlce na zadanie „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe - piłka siatkowa mężczyzn”