AKTUALNOŚCI
Zapraszamy do odwiedzania nas na www.facebook.com/kps.siedlce
Trenuj siatkówkę w KPS Siedlce! szczegółowe informacje udziela trener Maciej Nowak 602-795-390
Zapraszamy na siatkarskie treningi chłopców zamieszkałych na terenie Siedlec, Stoku Lackiego i Skórc...
środa, 21 lutego 2018

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

O krok do brązowego medalu rozgrywek I-Ligi!
1366 odsłon
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 03 kwietnia 2017 11:23    Drukuj Email

Share


Podopiecznym Witolda Chwastyniaka brakuje już tylko jednego zwycięstwa, aby zdobyć brązowy medal I ligi. W niedzielę KPS Siedlce drugi raz pokonał Stal Nysę 3:1.
 
SYTUACJA WYJŚCIOWA
 
KPS Siedlce w sobotnim meczu pokazał się ze świetnej strony. Siatkarze Witolda Chwastyniaka pokonali Stal Nysę (3:1) i zrobili mały krok w kierunku brązowego medalu I ligi. W niedzielę odbyło się drugie spotkanie tych drużyn, które mogło w znacznym stopniu przybliżyć KPS do upragnionego celu.
 
 
PRZEBIEG MECZU      
                                           
Drużyna z Nysy przystąpiła do tego meczu z nożem na gardle. W przypadku porażki, ich szansę na zdobycie trzeciego miejsca w lidze drastycznie by zmalały. Nic więc dziwnego, że gospodarze od początku spotkania grali bardzo agresywnie i ambitnie. KPS odpowiedział jednak tym samym, dlatego przez cały set trwała walka punkt za punkt. Po kontrze Piotra Łukasika siedlczanie odskoczyli na 24:22, a za moment świetną zagrywkę posłał Krzysztof Gibek.
Drugi set był zdecydowanie najsłabszy dla KPS w tym meczu. Seria agresywnych zagrywek Stali nie pozwoliła przeciwnikom na wyprowadzenie skutecznej akcji. W połowie seta trener Witold Chwastyniak posłał na parkiet kilku zmienników, którzy nie zdołali jednak odwrócić losów drugiej partii. Ostatecznie Stal wygrała do 12.
 
W dwóch pozostałych odsłonach stroną dominującą ponownie był KPS. Jedynie w trzecim secie gospodarze nawiązali wyrównaną walkę z rywalami, tracąc szansę na zwycięstwo dopiero w końcówce. W czwartym secie przewaga drużyny z Siedlec nie podlegała już dyskusji. Najlepszym graczem spotkania wybrano Bartosza Zrajkowskiego.
 
PLANY KPS
 
Trzeci mecz o brązowy medal odbędzie się w najbliższą sobotę w Siedlcach o 19:00. Jeżeli KPS przegra, to czwarty pojedynek zostanie rozegrany w niedzielę również w Siedlcach o 15:30.
 
02.04.17, 17:00 – Nysa
2 mecz o 3 miejsce: Stal Nysa – KPS Siedlce 1:3 (22:25, 25:12, 22:25, 18:25)
 
KPS: 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 8. Krzysztof Gibek, 10. Moustapha M’Baye, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Sławomir Zemlik, 11. Jakub Gontarewicz, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski
 
MVP: Bartosz Zrajowski

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:0 dla KPS


Pierwszy pojedynek w rywalizacji o trzecie miejsce w I lidze dla KPS Siedlce. Podopieczni Witolda Chwastyniaka pokonali w sobotę Stal Nysę 3:1. Kolejny mecz w niedzielę o godz. 17.

 
SYTUACJA WYJŚCIOWA
 
Siedlczanie nie zdołali awansować do finału I ligi. Przypomnijmy, że KPS w półfinale przegrał ze Ślepskiem Suwałki, który przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w trzecim spotkaniu. W meczu o brązowy medal rywalem drużyny Witolda Chwastyniaka jest Stal AZS Nysa, która nie sprostała Warcie Zawiercie. Rundę zasadniczą Stal zakończyła na 3 miejscu (KPS 4), dlatego pierwsze dwa spotkania odbywają się w Nysie.
 
PRZEBIEG MECZU
 
Początek meczu siedlczanie ewidentnie przespali. Z biegiem czasu maszyna Witolda Chwastyniaka rozkręciła się i przejęła kontrolę nad spotkaniem. Dobra gra blokiem KPS oraz autowe ataki gospodarzy sprawiły, że ekipa z Mazowsza triumfowała w pierwszej odsłonie. Blok duetu Moustapha’Baye–Jakub Bucki przypieczętował zwycięstwo (21:25).
 
Początek drugiego seta był bardzo podobny do poprzedniego. Siatkarza Janusza Bułkowskiego rzucili się do ataku, a siedlczanie spokojnie wyczekiwali na swój moment gry. Od połowy seta rozpoczęła się zażarta walka punkt za punkt, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Lepszy okazał się jednak KPS, któremu triumf zapewnił skuteczny atak Buckiego.
 
Trzeci set bezapelacyjnie należał do gospodarzy, którzy rzucili wszystko na jedną kartę. Świetna zagrywka Piotra Łuki plus skuteczny blok Stali sprawił, że drużyna z Nysy bez problemu wygrała trzecią partię.
 
Najwięcej emocji przyniósł z pewnością czwarty set, który rozegrał się na przewagi. Co ciekawe, Stal Nysa prowadziła już 24:21 i była bardzo blisko, aby doprowadzić do tie-breaka. Liczne błędy gospodarzy spowodowały jednak, że KPS wyrównał stan partii (24:24). Kluczowa w końcówce czwartego seta okazała się świetna gra Krzysztofa Gibka, który zapewnił drużynie bezcenne zwycięstwo w Nysie. Przyjmujący został wybrany również MVP spotkania.
 
PLANY KPS
 
Drugie spotkanie rywalizacji o brązowy medal ponownie odbędzie się w Nysie. Początek w niedzielę o godz. 17:00.
 
01.04.17, 18:00 – Nysa
I mecz o 3 miejsce: Stal AZS Nysa – KPS Siedlce 1:3 (21:25, 23:25, 25:18, 30:32)
 
KPS: 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 10. Moustapha M’Baye, 12. Mateusz Błasiak, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Sławomir Zemlik, 8. Krzysztof Gibek, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski
 
MVP: Krzysztof Gibek
 
Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:0 dla KPS

źródło sportsiedlce.pl, fot. Zosia Cholewa/Stal Nysa
Poprawiony ( poniedziałek, 03 kwietnia 2017 11:35 )
 

Ile osób teraz nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Bilety i Karnety 2014/2015

Grupy młodzieżowe - treningi, nabory, trenerzy, adresy sal

Zostań FANEM KPS!

KPS Siedlce korzysta ze współfinansowania ze środków Urzędu Miasta Siedlce na zadanie „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe - piłka siatkowa mężczyzn”