Trenuj siatkówkę w KPS Siedlce! szczegółowe informacje udziela trener Maciej Nowak 602-795-390
Zapraszamy na siatkarskie treningi chłopców zamieszkałych na terenie Siedlec, Stoku Lackiego i Skórc...

Osłabiony KPS uległ Ślepskowi
105 odsłon
Wpisany przez Administrator    wtorek, 09 stycznia 2018 09:03    Drukuj Email

Share

Nie o takim początku 2018 r. marzyli kibice pierwszoligowego KPS Siedlce. Drużyna siedleckich siatkarzy w niedzielę 7 stycznia przegrała przed własną publicznością ze Ślepskiem Suwałki.

Ślepsk to niewygodny rywal, a siedlecki zespół do meczu z ekipą z polskiego bieguna zimna przystapił poważnie osłabiony. Kontuzjowany jest kapitan KPS-u Bartosz Zrajkowski. W spotkaniu ze Ślepskiem doświadczonego rozgrywającego siedleckiej drużyny musiał zastępować jeden z najmłodszych zawodników KPS-u -Jakub Gontarewicz. Kapitańską opaskę przejął Krzysztof Gibek.

Niedzielny mecz  siedleccy siatkarze rozpoczęli dość nerwowo, Ślepsk szybko objął w pierwszej partii prowadzenie 7:4. Z biegiem czasu KPS grał jednak coraz lepiej, zwłaszcza w polu zagrywki.  Karol Szczygielski, Macej Polański i Adam Sobolewski skutecznie utrudniali  życie przyjmującym Ślepska. KPS wyszedł nawet na prowadzenie 16:15. Końcówka pierwszej partii była bardzo zacięta. Przyjezdni mieli kilka piłek setowych, siedlecki zespół  dzielnie się bronił, ale ostatecznie to Śleps wygrał 32:30.
W drugim secie siedlecki zespół  nadal dobrze spisywał się na zagrywce, a to pozwoliło podopiecznym duetu trenerskiego Witold Chwastyniak/ Maciej Nowak dość szybko osiągnąć kilka punktów przewagi. Siedlczanie kontrolowali przebieg partii i zasłużenie wygrali 25:17, tym samym doprowadzając do remisu w setach.

Kolejna partia rozpoczęła się fatalnie dla ekipy gospodarzy.  Siedleccy przyjmujący nie mogli poradzić sobie z mocną zagrywką i dość szybko Ślepsk odjechał na 6:1.  Przyjezdni kontrolowali wydarzenia na boisku, nie pozwolili ekipie KPS-u zniwelować strat. Na parkiecie było dość nerwowo, oba zespoły miały sporo uwag do pracy sędziów.  Trzecia partia zakończyła się zwycięstwem zespołu z Suwałk, Ślepsk wygrał 25:20 i objął ponownie prowadzenie w meczu.

Początek czwartego seta zapowiadał, że gospodarze są w stanie doprowadzić do tie- breaku.  KPS prowadził 5:3 i wlał w serce kibiców nadzieję.  Niestety przyjezdni szybko pozbawili siedlecki zespół złudzeń.  Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w czwartym secie Kewin Sasak – młody atakujący Ślepska nie tylko doskonale radził sobie przy siatce, ale  również w polu zagrywki. Ślepsk wygrał czwartą partię 25:19, a całe spotkanie 3:1. Statuetka MVP powędrowała do atakującego Ślepska.

Po  15 kolejkach KPS zajmuje 9 miejsce w tabeli I ligi siatkarzy. W następnej kolejce siedlecka drużyna zmierzy się na wyjeździe z SMS-em Spała.